img

Repliki zegarków


W 1951 r. Edmund Hillary jako pierwszy wszedł na Mount Everest mając ze sobą zegarek Rolexa. W 1960 roku Rolex skonstruował zegarek mechaniczny który został umieszczony na zewnątrz batyskafu Trieste i wraz z nim zszedł ponad 11 km poniżej poziomu morza na dno głębi Challengera gdzie przetrwał ekstremalne ciśnienie 110 MPa i po wynurzeniu pracował bez zarzutu.

Zegarki Rolex stały się częścią kultury masowej i są najczęściej wybierane przez bohaterów filmów i seriali. Rolex jest rozpoznawalnym ekwipunkiem Jamesa Bonda. Paul Newman nosił Rolexa Daytona w filmie Winning. Tony Soprano bohater serialu "Rodzina Soprano" korzysta z Gold Presidential Rolex.

Bohater serialu "24 godziny" Jack Bauer, nosi Rolexa Submariner, a co ciekawe, wcielający się w niego aktor Kiefer Sutherland na co dzień korzysta z repliki zegarka Rolex. Patek Philippe. Ta najbardziej prestiżowa firma wywodzi się z Polski. Jej współzałożycielem był Antoni Patek, polski zegarmistrz.

Razem z Francuzem Adrienem Philippe założyli w 1851 r. Patek Philippe & Co. Patek Philippe jest twórcą najdroższego zegarka na świecie – wyprodukowany w 1933 r. dla Henry’ego Gravesa, Jr czasomierz kieszonkowy, po śmierci właściciela osiągnął na aukcji cenę 11 000 000 $! Zegarki tego producenta nosili m.

in. papież Pius IX, Victor-Emanuel III (król Italii), i Hussein Kamal (książę Egiptu). Oczywistym jest, że repliki zegarków Patek Philippe są niezmiernie cenione nie tylko przez kolekcjonerów. Odbitki cebulów. Moda na gustowne zegarki nigdy się nie ukończy. Szwajcarskie fabryki są gwarantem pewności natomiast luksusu. Zegarki są rezultatem docenianym poprzez kolekcjonerów oraz pospolitych ludziach.